NKU5EPC25BU
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE NETKEY CAT 5E 25' BLUE
Catalog
Modular Cables
DataSheet
NKU5EPC25BU PDF
Type Description
Series:NetKey®
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:25.00' (7.62m)
Shielding:Unshielded
Color:Blue
Features:Molded Plugs
Style:Cat5e
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
L80402A0001
L80402A0001
STX RJ45-RJ45 CC PROFINET CAT.5
NK6PC25YLY
NK6PC25YLY
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 25'
H2641R-14C
H2641R-14C
CABLE MOD 6P4C PLUG TO PLUG 14'
CD214A-R1200
CD214A-R1200
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214AC
FPA28-PFPR-S12
FPA28-PFPR-S12
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMPFEMALE
MCTC2425KEHD
MCTC2425KEHD
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V