PCS6AW20
Manufacturer
HellermannTyton
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 20'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
PCS6AW20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:20.00' (6.10m)
Shielding:Shielded
Color:White
Features:Molded Plugs
Style:Cat6a
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
H3663R-14C
H3663R-14C
CABLE MOD 6P6C PLUG TO CABLE 14'
NKU5EPC8BU
NKU5EPC8BU
CABLE NETKEY CAT 5E 8' BLUE
UTP6ASD32
UTP6ASD32
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),
AAO20
AAO20
FUSE CRTRDGE 20A 550VAC CYLINDR
UTP28X13BU
UTP28X13BU
CAT 6A 28AWG UTP PATCH CORD, CM/