EPLSP-019-0350
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
EPLSP CABLE ASSEMBLY EPLSP CONNE
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
EPLSP-019-0350 PDF
Type Description
Series:Eye Speed® EPLSP
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Connectors:-
Number of Positions:38
Connector Type:Card Edge to Card Edge
Gender:Male to Male
Fastening Type:Latch Lock, Push-Pull
Features:-
Cable Type:Round, Twin Axial
Usage:Ethernet
Length:1.15' (350.00mm)
Color:Orange
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1410-P-17-00-2.00
1410-P-17-00-2.00
CABLE ASSY SFP+ M-M 2M
N282-20N-BK
N282-20N-BK
CABLE QSFP+ M-M 500MM
SFP56 32AWG 1.0M
EPLSP-019-0350
EPLSP-019-0350
CDQA56Y1W
CDQA56Y1W
DISPLAY 7SEG 0.56" QUAD YELLOW 1
82396
WR SLUG ST 12 PT 3-7/8"
UTP6AL9.5MYL
UTP6AL9.5MYL
COPPER PATCH CORD CAT 6A