8KH3-0734-0250
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY PCIE X8 M-M 250MM 1=1
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
8KH3-0734-0250 PDF
Type Description
Series:8KXX
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Connectors:PCIe x8
Number of Positions:98
Connector Type:Card Edge to Card Edge
Gender:Male to Male
Fastening Type:-
Features:Extender
Cable Type:Flat, Twin Axial
Usage:Internal
Length:0.820' (250.00mm, 9.843")