FCBG414QD3C10
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE OPT 4X14G FULL-DUPLEX QSFP
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
FCBG414QD3C10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Connectors:-
Number of Positions:-
Connector Type:-
Gender:-
Fastening Type:-
Features:-
Cable Type:-
Usage:-
Length:-
Color:-
Shielding:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
QSSFP-P02M0-1
QSSFP-P02M0-1
CABLE 4SFP+-QSFP+ M-M 2M
PSF1PXD5.5MGR
PSF1PXD5.5MGR
SFP+ 10GIG DIRECT ATTACH PASSIVE
10120087-2060LF
10120087-2060LF
500-2A2F-MINI-SAS HD CABLES
TAA75AA1611-002
TAA75AA1611-002
CBL ASSEMBLY 5POS MALE TO FML 1M
CDQA56R2WF-1A
CDQA56R2WF-1A
DISPLAY 7SEG 0.56" QUAD RED 12DI
10ETF10
10ETF10
DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220AC