FCF8-10-01-L-04.58-S
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
FCF8 CABLE ASSEMBLY
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
FCF8-10-01-L-04.58-S PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Cable Connectors:-
Number of Positions:-
Connector Type:-
Gender:-
Fastening Type:-
Features:-
Cable Type:-
Usage:-
Length:-
Color:-
Shielding:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FCBG414QB1C40
FCBG414QB1C40
CABLE QSFP+ M-M 40M
PSF1PZC3.5MBL
PSF1PZC3.5MBL
CBL ASSY SFP+ 10GIG DIRECT ATTAC
FCF8-30-01-L-16.10-S
FCF8-30-01-L-16.10-S
FCF8 CABLE ASSEMBLY
LLL185R71C473MA01L
LLL185R71C473MA01L
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0306
Q-2N00E0008002F
Q-2N00E0008002F
N-SP/BNC-RP RG58 2F
SN5-300JB
SN5-300JB
NMC 25.0UH 1.0A 0.0800 OHM TH