10054999-N0300BULF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN GIG-ARRAY PLUG
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
10054999-N0300BULF PDF
Type Description
Series:DensiShield™
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Connectors:High Speed I/O
Number of Positions:16
Connector Type:Plug to Plug
Gender:Female to Female
Fastening Type:Push-Pull, Torxscrew
Features:Unequalized
Cable Type:Round
Usage:Network
Length:9.84' (3.00m)
Color:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FCF8-30-01-L-09.00-S
FCF8-30-01-L-09.00-S
FCF8 CABLE ASSEMBLY
CABLE ASSY SFP M-M 2M
SFP+ CU PATCH CABLE 10G 5M,30AWG
35TGV1000M18X16.5
35TGV1000M18X16.5
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
CDSC300R2WBF-C
CDSC300R2WBF-C
DISPLAY 7SEG 3.00" SGL RED 10DIP