P004-004-13A
Description
CORD 16AWG IEC320C14 - 320C13 4'
DataSheet
P004-004-13A PDF
1st Connector:IEC 320-C14
2nd Connector:IEC 320-C13
Number of Conductors:3
Cord Type:SJT
Wire Gauge:16 AWG
Shielding:Unshielded
Length:4.00' (1.22m)
Approval Agency Marking:-
Approved Countries:-
Color:Black
Voltage Rating:100 ~ 250VAC
Current Rating (Amps):13A