
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | Male Pins (Blades) to Leads |
| 1st Connector: | NEMA 5-15P |
| 2nd Connector: | Cable |
| Number of Conductors: | 3 |
| Cord Type: | SJ |
| Wire Gauge: | 16 AWG |
| Shielding: | Unshielded |
| Length: | 9.00' (2.74m) |
| Approval Agency Marking: | CSA, UL |
| Approved Countries: | Canada, United States |
| Color: | Black |
| Voltage Rating: | 125VAC |
| Current Rating (Amps): | 13A |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 783 BK078 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CORD 15AWG IEC320C20 - 320C19 6'
CORD MALE TO WIRE LEADS 15' BLK
POWER CORD IEC C14 TO IEC C13 6'
DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
LVPECL OUTPUT CLOCK OSCILLATOR
CORD 16AWG 5-15P TO CBL 9' 25PC