
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Spool |
| Part Status: | Active |
| Style: | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| 1st Connector: | NEMA 5-15P |
| 2nd Connector: | IEC 320-C13 |
| Number of Conductors: | 3 |
| Cord Type: | SJT |
| Wire Gauge: | 16 AWG |
| Shielding: | Unshielded |
| Length: | 9.84' (3.00m) |
| Approval Agency Marking: | CSA, UL |
| Approved Countries: | Canada, United States |
| Color: | Black |
| Voltage Rating: | 125VAC |
| Current Rating (Amps): | 13A |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 534 BK078 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CORD IEC320-C13 TO CABLE 8.2'
CORD J1772 TO CBL 12.00' BLACK
CRD 10/18AWG 62196-2 - CBL 16.4'
RES 49.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
CAP CER 22PF 1.5KV C0G/NP0 1210
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
CRD 16AWG 5-15P - C13 9.84' 25PC