
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Spool |
| Part Status: | Active |
| Style: | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| 1st Connector: | NEMA 5-15P |
| 2nd Connector: | - |
| Number of Conductors: | 3 |
| Cord Type: | SVT |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Shielding: | Unshielded |
| Length: | 7.50' (2.29m) |
| Approval Agency Marking: | CSA, UL |
| Approved Countries: | Canada, United States |
| Color: | Gray |
| Voltage Rating: | 125VAC |
| Current Rating (Amps): | 7A |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 543 SL078 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CORD AS3112 TO IEC 320-C13 8.20'
CORD J1772 ANGLED TO CBL 4' BLK
C19 TO C20 POWER CORD 1.0M BLUE
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS
DC DC CONVERTER 3.3V 3.3W
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE
CORD 18AWG NEMA 5-15P 7.50' 25PC