
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Style: | Male Pins (Blades) to Leads |
| 1st Connector: | NEMA 5-15P |
| 2nd Connector: | Cable |
| Number of Conductors: | 3 |
| Cord Type: | SJ |
| Wire Gauge: | 14 AWG |
| Shielding: | Unshielded |
| Length: | 15.00' (4.57m) |
| Approval Agency Marking: | CSA, UL |
| Approved Countries: | Canada, United States |
| Color: | Black |
| Voltage Rating: | 125VAC |
| Current Rating (Amps): | 15A |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 789 BK078 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CORD 17AWG IEC 320-C14 - C13 10'
CRD 18AWG 5-15P - C13 9.84' 25PC
CORD J1772 TO CBL 7.00' BLACK
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
CRD 14AWG 5-15P TO CBL 15' 25PC