158120-1100-3625/20-D-3
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CABLE 20POS SOCKET TO SOCKET 3"
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
158120-1100-3625/20-D-3 PDF
Type Description
Series:158
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.250' (76.20mm, 3.00")