FFSD-20-D-20.50-01-N
DataSheet
FFSD-20-D-20.50-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:1.71' (520.70mm)