A8MMS-1006G
Manufacturer
VIGOR # :
Description
ADM10S/AE10G/ADM10S
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
A8MMS-1006G PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:DIP to DIP, Reversed
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Features:-
Color:Gray, Ribbon
Shielding:Unshielded
Usage:Socket (0.1"), Board In