M3DEK-1006J
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MCE10K
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
M3DEK-1006J PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Card Edge
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")