FFSD-08-D-07.80-01-N
DataSheet
FFSD-08-D-07.80-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.650' (198.12mm, 7.80")