FFSD-08-D-03.85-01-N-R
DataSheet
FFSD-08-D-03.85-01-N-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.321' (97.79mm, 3.85")