FFSD-07-D-14.50-01-S-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
DataSheet
FFSD-07-D-14.50-01-S-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:14
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:1.21' (368.30mm)