SSM015PC2DC012
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
VIGOR # :
Description
CONN PLUG 15POS 30AWG 12"
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
SSM015PC2DC012 PDF
Type Description
Series:DUALOBE, Nanonics
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Individual Wire Leads
Number of Positions:15
Number of Rows:1
Pitch - Connector:-
Pitch - Cable:-
Length:1.00' (304.80mm)
Features:-
Color:Multiple, Individual
Shielding:Unshielded
Usage:-
Cable Termination:Crimp
Contact Finish:Nickel
Contact Finish Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DIP CABLE 24POS
SSM015PC2DC036N
SSM015PC2DC036N
WDUALOBE CONNECTOR
FFMD-22-T-04.00-01-N
FFMD-22-T-04.00-01-N
.050 CABLE PLUG
RK30
RK30
RK30, 30M ROPE KIT S/S
SC30F103WN
SC30F103WN
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
R502-CL C9
R502-CL C9
CONTACTLESS SMART CARD READER
SSM015PC2DC012
SSM015PC2DC012
CONN PLUG 15POS 30AWG 12"