FFTP-12-D-08.77-01-N
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 X .050 C/L TWISTED PAIR FEM
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFTP-12-D-08.77-01-N PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFTP
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:24
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.731' (222.76mm, 8.77")