FFMD-20-D-10.00-01-D05-R
DataSheet
FFMD-20-D-10.00-01-D05-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug, Reversed
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")