TCSD-12-D-10.00-01-SR
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-12-D-10.00-01-SR PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:24
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")