353-28-20-GR-00012
Manufacturer
CnC Tech
VIGOR # :
Description
CABLE ASSY PLUG IDC 20POS 12"
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
353-28-20-GR-00012 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:1.00' (304.80mm)