TCSD-20-D-11.82-01-F-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-20-D-11.82-01-F-N-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.985' (300.23mm, 11.82")