24-036-112X
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
DECI-CENTER JUMPERS 24POS
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
24-036-112X PDF
Type Description
Series:112
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:DIP to Pitch Bar
Number of Positions:24
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:3.00' (914.40mm)