FFSD-10-S-11.00-01-N
DataSheet
FFSD-10-S-11.00-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.917' (279.40mm, 11.00")