FFMD-20-D-05.90-01
DataSheet
FFMD-20-D-05.90-01 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.492' (149.86mm, 5.90")