FFMD-18-T-05.90-01-N-R
DataSheet
FFMD-18-T-05.90-01-N-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:36
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.492' (149.86mm, 5.90")