FFMD-25-S-04.00-01-RW
DataSheet
FFMD-25-S-04.00-01-RW PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Cable
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.333' (101.60mm, 4.00")
Features:Reverse Wiring
Color:Gray, Ribbon
Shielding:Unshielded
Usage:-
Cable Termination:IDC
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DIP CABLE 24POS
TCMD-13-D-30.00-01
TCMD-13-D-30.00-01
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
CPC1217Y
CPC1217Y
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-60V
CABLE USB 2.0 A MALE/ B MALE 3'