TCSD-25-D-02.75-01-F-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-25-D-02.75-01-F-N-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.229' (69.85mm, 2.75")