TCSD-06-D-05.50-01-F
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-06-D-05.50-01-F PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:12
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.458' (139.70mm, 5.50")