FFMD-13-D-11.00-01
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 CABLE PLUG
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFMD-13-D-11.00-01 PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:26
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.917' (279.40mm, 11.00")