FFMD-20-D-06.30-01-R
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 CABLE PLUG
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFMD-20-D-06.30-01-R PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug, Reversed
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.525' (160.02mm, 6.30")