TCSD-20-S-07.50-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-20-S-07.50-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.625' (190.50mm, 7.50")