TCSD-08-D-02.01-01-N-RW
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-08-D-02.01-01-N-RW PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.167' (51.00mm, 2.01")