TCSD-10-S-05.90-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-10-S-05.90-01-F-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.492' (149.86mm, 5.90")