TCSD-25-S-02.02-01-N-RW
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-25-S-02.02-01-N-RW PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.168' (51.31mm, 2.02")