FFSD-25-D-04.75-01-F-N-RW-SR
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFSD-25-D-04.75-01-F-N-RW-SR PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.396' (120.65mm, 4.75")