TCSD-04-D-05.60-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-04-D-05.60-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:8
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.467' (142.24mm, 5.60")