TTL-232R-3V3-AJ
Manufacturer
Future Technology Devices International, Ltd.
VIGOR # :
Description
CABLE USB SERIAL 3.3V 3.5MM PLUG
Catalog
Smart Cables
DataSheet
TTL-232R-3V3-AJ PDF
Type Description
Series:USBmadeEZ-UART
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:USB to TTL Serial 3.3V
Convert From (Adapter End):USB-A (USB TYPE-A), Plug
Convert To (Adapter End):Phone Plug, Stereo, 3.50mm (1/8")