UR024-001
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
USB A-M TO A-F EXT CABLE 1'
Catalog
USB Cables
DataSheet
UR024-001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:A Female to A Male
Length:1.00' (304.8mm)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:24 AWG, 28 AWG