CBL-UC-UC-20WP
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
CABLE, USB, 2000 MM, TYPE C 2.0
Catalog
USB Cables
DataSheet
CBL-UC-UC-20WP PDF
Type Description
Series:CBL-UC-UC
Package:Box
Part Status:Active
Configuration:C Male to C Male
Length:6.56' (2.00m)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:28 AWG, 30 AWG
Shielding:Shielded
Color:White
Style:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UC-ARBR3W
UC-ARBR3W
10FT. USB 2.0 A LEFT ANGLE TO B