CBL-UA3-UA3-20GP
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
CABLE, USB, 2000 MM, TYPE A 3.0
Catalog
USB Cables
DataSheet
CBL-UA3-UA3-20GP PDF
Type Description
Series:CBL-UA3-UA3
Package:Box
Part Status:Active
Configuration:A Male to A Male
Length:6.56' (2.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:24 AWG, 28 AWG
Shielding:Shielded
Color:Gray
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE USB A TO MINI-B IP20 5M
SC-2AMK001F
SC-2AMK001F
CABLE USB 2.0 A-MICRO B M-M 1'
USB TYP A RCPT PNL MT CORD 810MM
WO-417-09-03
WO-417-09-03
STEPPER MOTOR
CBL-UA3-UA3-20GP
CBL-UA3-UA3-20GP
RNCF2010BKE1M65
RNCF2010BKE1M65
RES 1.65M OHM 0.1% 1/4W 2010