ZX40-A-5S-75-STDAJ
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CABLE MICRO USB A-STD A 0.075M
Catalog
USB Cables
DataSheet
ZX40-A-5S-75-STDAJ PDF
Type Description
Series:ZX40
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Configuration:A Female to Micro A Male
Length:0.25' (75.0mm)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:-
Shielding:Shielded
Color:White
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MRFR-0204B
MRFR-0204B
BLACK 2FT. USB 2.0 EXTENSION CAB
USBCM302M0MICBMMBKR
USBCM302M0MICBMMBKR
CBL USB3.0 MCR B PLG-C PLG 6.56'
10144990-001LF
10144990-001LF
USB TYPE C CABLE
S16F-12B
S16F-12B
HIGH LED 16MM FLAT 12V BLUE IP67