UC30FL-NCML-SC01
Description
CABLE USB TYPE C PLUG-PLUG 1M
DataSheet
UC30FL-NCML-SC01 PDF
Type Description
Series:Swift-GG
Package:Bag
Part Status:Active
Configuration:C Male to C Male (Circular Coupling)
Length:3.28' (1.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed+ (USB 3.1))
Wire Gauge:24 AWG, 30 AWG, 32 AWG