UA-30PMFL-LC7B15
Manufacturer
LTW (Amphenol LTW)
VIGOR # :
Description
USB A TO USB A PANEL
Catalog
USB Cables
DataSheet
UA-30PMFL-LC7B15 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:A Female to A Male (Circular Coupling)
Length:0.49' (150.0mm)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:28 AWG, 28 AWG (2)
Shielding:Shielded
Color:Black
Style:Industrial Environments - IP67
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HAR-PORT USB 3.0 A-A COUPLER WIT
CAB X DATA INTERF USB V.2 2.0 M-
L99-M0015-150-B
L99-M0015-150-B
MAGNETIC USB 2.0 A FEMALE CABLE
C14037_PF-NSX-SOCKET
C14037_PF-NSX-SOCKET
BASE PARTROUND0 POS38,55MM (D)6,
NPT 3/4" LOCKNUT NPB
MMF-25FRE22K6
MMF-25FRE22K6
RES SMD 1% 1/4W MELF