UC-30AMM-QD8B03
Description
USB TYPE-C IPX8-TO-USB A 3.0 CAB
DataSheet
UC-30AMM-QD8B03 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Configuration:A Male to C Male (Circular Coupling)
Length:9.84' (3.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:23 AWG, 30 AWG, 32 AWG