HDI-29100
Manufacturer
Quest Technology International
VIGOR # :
Description
4K ULTRA HD FIBER OPTIC HDMI MM
Catalog
Video Cables (DVI, HDMI)
DataSheet
HDI-29100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:HDMI-A Male to HDMI-A Male
Length:100.0' (30.48m)
Cable Type:Round
Color:Black
Shielding:Double Shielded
Usage:High Definition Multimedia Interface
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HDMID-10F-MM
HDMID-10F-MM
HDMI TO DVI-D M-M CABLE 10FT
P568-45M-FBR
P568-45M-FBR
HIGH-SPEED HDMI 2.0 FIBER ACTIVE
P566-003
P566-003
CABLE HDMI-M TO DVI-M 3' GOLD
SA101A271KAA
SA101A271KAA
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL
TC7W-SC2-Z
TC7W-SC2-Z
CONN CIRC RCPT 7POS SET SCREW