DP-HDMI-10-FEET
Manufacturer
Professional Cable
VIGOR # :
Description
DISPLAYPORT TO HDMI CABLE 10FT
Catalog
Video Cables (DVI, HDMI)
DataSheet
DP-HDMI-10-FEET PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:DisplayPort Male to HDMI-A Male
Length:10.0' (3.05m)
Cable Type:Round
Color:Black
Shielding:Unshielded
Usage:High Definition Multimedia Interface
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HDMI-MM-50F
HDMI-MM-50F
50FT HDMI CABLE M-M 24AWG CL2
BC-DH003F
BC-DH003F
DISPLAYPORT 1.2 TO HDMI CABLE 3'
HDMIDP-06F-MM
HDMIDP-06F-MM
6FT DISPLAYPORT - HDMI CABLE
CS16690_STRADELLA-IP-28-SCL
CS16690_STRADELLA-IP-28-SCL
ASSEMBLY28 POSMM (D)
DP-HDMI-10-FEET
DP-HDMI-10-FEET
DISPLAYPORT TO HDMI CABLE 10FT
14B10
14B10
BRACKET FOR TERMINAL KIT 10"
CDR31BX103AKUSAP
CDR31BX103AKUSAP
CAP CER 10000PF 50V BX 0805